Kaip išsirinkti?

Kaip išsirinkti automobilinę kėdutę?

Visi vaikai auga skirtingai, todėl renkantis kėdutę negalima vadovautis vien tik amžiumi. Visi gamintojai skirsto automobilių kėdutes pagal svorį.

Niekada nepirkite automobilio kėdutės, kuri yra per didelė ar per maža pagal nurodytą gamintojo svorio ribą. Automobilio kėdutė gali neapsaugoti nelaimingo atsitikimo atveju vaiko, kurio svoris yra per mažas arba per didelis pagal nustatytą ribą. Labai svarbu, kad jūsų vaikas būtų tinkamo svorio pagal gamintojo reikalavimus.

Rekomenduojama vaikus kuo ilgiau vežioti žemesnės grupės kėdutese. Bet būkite atsargūs ir pakeiskite kėdutę į didesnę, kol vaikas dar nepraaugęs viršutinės gamintojo nurodomos svorio ribos.

Niekada nesodinkite vaiko ant priekinės keleivio sėdynės, jei joje yra priekinės oro pagalvės. Oro pagalvės skirtos apsaugoti suaugusius, bet gali rimtai sužeisti ar net nužudyti vaiką.

Rekomenduojama 5 taškų saugos diržų sistemą naudoti iki 18kg (maždaug 4 metų). Kad ir kaip norėtųsi perkelti vaiką į sėdynę be diržų, turite nepamiršti, kad 5 taškų saugos diržų sistema suteikia daug patikimesnę apsaugą nei suaugusiųjų saugos diržai.

AUTOKĖDUTĖ AR TIK PASOSTĖ?

Iš patirties pastebėjome, kad Lietuvoje tėveliai labai mėgsta ir dažnai ieško paaugusiems vaikams (nuo 15kg) ne autokėdučių su nugarėlėmis, o tik vadinamų pasosčių (booster seat) arba kėdučių, kurių nugarėlės būtinai nusiimtų ir pasidarytų tik pasostės.

Deja autoįvykio atveju iš pasostės menka nauda – ji visiškai neapsaugo vaiko nuo šoninio smūgio, neprilaiko galvytės. Pasostės funkcija iš esmės yra ta, kad vaikutis sėdėtų aukščiau ir automobilio diržas būtų teisingesnėje padėtyje. Miego atveju iš pasostės taip pat jokios naudos, tuo tarpu kėdutė prilaiko vaiko kūną, yra kur atremti galvą. Todėl noriu patarti tėveliams per daug nesižavėti pasostėmis – jei tik yra galimybė investuoti kiek daugiau pinigų į kėdutę su nugaros atrama, nes ji saugesnė ir patogesnė.

Kai kurie 15-36 kg kėdučių modeliai išsiardo į pasostę ir nugarėlę patogiam transportavimui ar sandėliavimui, bet pats gamintojas nerekomenduoja ar netgi draudžia naudoti vien pasostę. Toks naudojimas visiškai neatitinka saugumo testuose pasiektų rezultatų. Deja labai dažnai tėveliai šių reikalavimų nesilaiko. Visada galvojame ir tikimės, kad mums nieko nenutiks, bet… Juk deja niekada negali būti tikras. Todėl pasistenkime, kad atsitikus nelaimei netektų gailėtis ir svarstyti – ar padariau viską, kad mano vaikas keliautų saugiai?